Nazywam się Joanna Latkowska.

Jestem psychoterapeutką i pedagogiem społecznym o specjalności praca opiekuńcza i socjalna. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Odbyłam  kompleksowe 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Gestalt w Krakowie, akredytowanym przez EAGT (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt) oraz posiadającym status Instytutu Treningowego Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Obecnie uczestniczę w procesie certyfikacji. Ukończyłam też Studium Komunikacji prowadzone metodą Porozumienia bez Przemocy. Posiadam  doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

Droga mojego samorozwoju prowadziła  przez kursy rozwoju osobistego i własną terapię. Zanim zaczęłam pomagać innym, najpierw pomogłam sobie. Podczas tego procesu zmieniłam ścieżkę zawodową i wróciłam do mojego najbardziej pierwotnego marzenia – aby towarzyszyć ludziom w ich wzrastaniu, wspierać odkrywanie i korzystanie z zasobów, które posiada każdy bez wyjątku człowiek. Osobiście doświadczyłam mocy relacji terapeutycznej i tego, że terapia pomaga klientowi poszerzyć świadomość siebie. Psychoterapia nie tylko niesie ulgę w cierpieniu psychicznym i fizycznym, ale jest szansą na realną i trwałą zmianę w życiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu klinicznego na oddziale ogólnopsychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku. Współpracowałam z Domem Pomocy Społecznej „Polanki” i Centrum Opieki ActivSenior w Gdańsku, wspierając osoby chore długoterminowo i nieuleczalnie. Prowadzę gabinet psychoterapii i rozwoju osobistego w Gdańsku-Wrzeszczu. W pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt i poszanowaniem wartości każdego klienta. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Podnoszę  kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach u trenerów krajowych i zagranicznych.

Prywatnie jestem żoną, mamą i babcią. Słucham muzyki klasycznej, rocka i popu. Lubię poezję (również śpiewaną) i literaturę obyczajową. Chętnie spędzam czas z moją uroczą suczką Holly.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.